Male olimpijske igre TK: Takmičenje u odbojci odžano u četiri grada/općine

Sportski savez Tuzlanskog kantona, ove sedmice realizovap prvo takmičenje u okviru projekta Male olimpijske igre Tuzlanskog kantona za školsku 2020.21 godinu. Igre su počele takmičenjem u odbojci za učenikke i učenice osnovih i srednjih škola, koje održano u Lukavcu, Srebreniku, Tuzli i Kalesiji. Ovogodišnje Male olimpijske igre su svečamno otvorene u Srebreniku, a  otvorio je

Ovogodišnje Male olimpijske igre su svečamno otvorene u Srebreniku, a  otvorio je ih je Zlatan Muratović, ministar za kulturu, sport i mlade Tuzlanskog kantonu, a zavšrene su turnirom u Kalesiji, gdje se učesnicima obratio i  Sead Džafić, načelnik Općine Kalesija.

Nakon takmičenja u odbojci, 10. juna će biti održano i takmičenje u atletici.

Pokrovitelj manifestacije “Male olimpijske igre TK” je Ministarstvo za kulturu, sport i mlade Tuzlanskog kantona.

Rezultati takmičenja u odbojci:

PONEDJELJAK 31.05.2021 Lukavac – Srednje škole djevojke

1. Medicinska škola Tuzla